KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395280
*
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2020
kl 20:44:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 16:06:10
1
300 kr
3/8 15:59:49
2
450 kr
3/8 20:39:42
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Sven Hellquist
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 16:06:10 | 1 | 300 kr |
3/8 15:59:49 | 2 | 450 kr |
3/8 20:39:42 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30